Naruto Romania Forum

Forumul a fost creeat pentru fanii, pentru a putea sa vizionatii episoadele preferate, si pentru a avea un loc pentru a putea vorbi liber despre Naruto

PortalAcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Neko personaj Ninja World

In jos 
AutorMesaj
Daria.Violeta
Mizukage: Terumi Mei
Mizukage: Terumi Mei

Puncte de antrenament : 42
Varsta : 14

MesajSubiect: Neko personaj Ninja World   Mier Oct 30, 2013 11:34 am

-Nume:Neko Shi

-Vârstă:19 ani

-zii de naştere:19 Ianuarie 1994

-sexul:Fata

-specia:Ninja

-sat:Tara Ploii

-culoarea părului:Albastru

-culoarea ochilor:Albastru

-culoarea pielii:obisnuita

-Inaltime:1,67

-greutate:50 kg

-poză personaj

-personalitate:O fire calma,care face ce trebuie cand te astepti mai putin,o fire sireata,mereu gata de actiune,la prima privire inocenta,dar mereu pregatita sa te atace

-îi place:Sa castige,arta,animalele,glumele

-nu îi place:Sa piarda,sa fie batuta la cap

-de ce parte este:de partea binelui

-familia: Shi a murit cand ea avea 5 ani

-simbol: -

-trecutul:A crescut singura departe de casa,stand 2 ani in preajma Akatsuki la varsta de 16 ani.A devenit Jinkturiki la 6 ani(la un an dupa moartea familiei  ei).La 18 ani Akatsuki a incercat sa extraga din ea Bestia cu cozi,dar ea,afland de planul lor,a fugit in padure.Acolo a fost gasita de cineva din Tara Ploii si a luat-o cu el.A avut grija de ea pana la 19 ani cand a fugit de la cel ce avusese grija de ea si a inceput sa traiasca pe cont propriu.

Informaţii abilităţi şi nivelul

-nivel:100
-chakra:1000
-experienţă:00
-viata:600
-element:Foc
-tehnici:

1.Forma semi spirituala

Ii apare o coada ca cea a bestiei cu 2 cozi,gheare de 5 cm si poate arunca cu bile de foc de 3 m (poate scadea pana la 600)

-Rang-ul tehnicii:S

-tipul tehnicii:Atac

-consum chakra:100 pe transformare

2.Sfera de foc;

Te invaluie intr-o sfera de foc si te protejaza de atacuri si in acelasii timp si arde adversarul daca atinge sfera

-tipul tehnicii:aparare

-consum chakra: 100

3.Meteoritul de foc

Arunca foarte sus o bucata mare de piatra apoi la inaltime mare ii da foc si o trimite spre adversar(scade 400) sau se poate sparge in bucatii mai mici care scad intre 25-50 dupa marime

-Rang-ul tehnicii:SS

-consum chakra:150

4.Suflul de foc

sufla foc puternic spre adversar(scade300)

-consum chakra: 100

-animal invocat:

Taigāchakura

-descriere animal:Este un tigru de culoare albastru cu negru (ca si 2 cozii) si invaluit in chakra

-Chakra animal:1000

-viata animal:600

-tehnici animal:

Transfer de chakra

Descriere:Poate sa imi transmita chakra cand nu mai am

Rang: SS

Consum chakra: cat trebuie

-echipament animal: -

-echipamentul:

Bestie cu 2 cozi(Matatabi);

-descriere echipament: Am forma bestiei cu 2 cozii, inaltimea ei si imi creste chakra cu 2000 si viata mea este dubla dar imi consuma restul chakrei ramase, deci daca ma invinge cineva in forma asta atunci pierd lupta

-Rang echipament:SSS

-Tipul echipamentului:Spirit

-consum chakra la tehnici:Transformare consuma toata chakra ramasa dar se adauga chakra bestiei care e 2000

Tehnici echipament

Bomba bestiei

Descriere: Bomba bestiei cu cozi scade 750

-Rang-ul tehnicii:SSS

-consum chakra: 500

Absorbirea chakrei

Descriere:absoarbe chakra adversarului 100% daca il atinge in timp de 5 posturi decand este activata tehnica, daca absoarde toate chakra atunci adversarul pierde

-tipul tehnicii:Substitutie

-consum chakra: 200

Perdeaua pisicii de foc

Descriere: apara de orice atac facand o perdea de foc care in acelasi timp arunca si tu foc pe o distanta de 5 metri de el

-tipul tehnicii:aparare si putin atac

-consum chakra: 150

Capcana pisicii de foc

descriere: este o cusca facuta dintr-un foc rece care nu arde adversarul, dar paretii acesteia si tavanul sunt plinii de tepii cu otrava care la comanta mea se micsoreaza asfel lovind adversarul cu sute de tepii, nu e nevoie sa micsorez mult cusca deoarece o singura intepatura si otrava intra in adversar si fiind sute de tepii otrava este mortala

-consum chakra: 150 pentru aparitia custii si inca 150 pentru a se micsora

Medalion gheara de tigur

Descriere:Medalionul imi dubleaza viata si imi regenereaza viata de 10 ori pe lupta cu 120 puncte de viata

-Rang echipament:SS

-Tipul echipamentului: amuleta

-consum chakra la tehnici:-

Cutitul mortii

Descriere echipament: este un cutit pe care l-a primit la varsta de 5 ani odata cu 2 cozii, legenda zice ca acesta a fost cutitul cu care 2 cozii isi omora adversarii, acest cutit are forma unui cutit normal, in interior este gol, avand in el 2 substante foarte ciudate despartite printr-un perete deci acestea nu se ating. Cand loveste adversarul cu acesta prima subst intra in corpul adversarului dar acesta nu pateste nimic, dar daca loveste a doua oare in acelasi loc, atunci si a doua subst intra in corpul adversarului si impreuna cele 2 subst fac o otrava mortala dare distruge tot organismul si adversarul moare

-Rang echipament:SS

-Tipul echipamentului: arma (cutit)

-consum chakra la abilitate: 150 pentru a incarca cutitul cu acele substante si sa atace adversarul
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Neko personaj Ninja World
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Romania Forum :: RPG :: Ninja World :: Introducere în Ninja World :: Fisa personaj-
Mergi direct la: