Naruto Romania Forum

Forumul a fost creeat pentru fanii, pentru a putea sa vizionatii episoadele preferate, si pentru a avea un loc pentru a putea vorbi liber despre Naruto

PortalAcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei

In jos 
AutorMesaj
Hagoromo Ōtsutsuki
Rikudou Sennin

Puncte de antrenament : 216
Varsta : 19

MesajSubiect: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 10:53 am

Lupta începea, stanca uriaşă era perfectă pentru o lupta iar turnul alb aducea privelisti un aer mortul perfect.
Cei doi adversari aşteptau un semnal că lupta începe.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://naruto-romania-forum.forumz.ro
Daria.Violeta
Mizukage: Terumi Mei

Puncte de antrenament : 42
Varsta : 15

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 11:00 am

-Hai sa te vedem!!!Saizu am o idee!Sper sa iti dai seama la ce ma refer!Sabia!

Atunci eu ma dau inapoi aruncand spre adversar 50 Kunaie in flacari(eram in forma 2 cozi inca).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Uchiha Loredan
Lider Akatsuki: Uchiha Obito

Puncte de antrenament : 187
Varsta : 14

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 11:03 am

-Mi-am dat seama ce vrei sa spui!
Eu imi scot arma din teaca si imi folosesc bankaiul.
-Ce zici de asta ciudat cu elemente!
Sus In jos
Hagoromo Ōtsutsuki
Rikudou Sennin

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 11:11 am

-Multumesc că vă luptat cu toată forţă, dar dacă sunteţi doi, atunci şi eu voi lupta că doi, atunci înghit o pastilă spirituală şi corpul meu se desprinde de suflet luptând doi acum, corpul cu Neko şi sufletul cu Saizu. Spiritul care a intrat în corp ştie cum să îmi folosească a abilităţile şi opreşte unele lui Neko cu un zid de apă iar eu activeze shikai cu cele 5 cuţite.

1000-50=950 eu
1000-50=950 corp
Sus In jos
Daria.Violeta

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 11:18 am

Eu fac bomba bestiei cu cozi care merge cu o viteza de 111km/h.

3000-500=2500chakra

bomba scade 750 viata
Sus In jos
Uchiha Loredan

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 11:25 am

Iar eu o teleportez in lumea mea si pun pe ea un detector de chakra carel il urmareste in continiu.
-Ia asta ciudatule cu elemente!
Sus In jos
Hagoromo Ōtsutsuki
Rikudou Sennin

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 11:30 am

Sufleul care e cu Neko apară mişcarea folosind un zid de magnet şi unul de diamant şi apoi trimite 5 dragon de apă spre ea.
Eu îl atac pe Saizu cu toate cuvintele care merg cu viteza de 30 km/h spre mai multe părţi ale corpului sau el fiind la distanţă de 10 m de mine.

Suflet 950- 150- 100- 50x5= 450
Sus In jos
Daria.Violeta

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 03, 2013 11:32 am

Eu ma uit in jur si sar pe turn,ferindu-ma, si daram turnul in capul lui.

-Iar acum....

Ultima editare efectuata de catre Daria.Violeta in Mier Noi 06, 2013 10:16 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Uchiha Loredan

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Lun Noi 04, 2013 10:36 am

Eu ma bag sub pamant si ies in spatele lui si il prind intr-o cusca de diamant si o strang.
-Ce zici de asta ciudat cu elemente ca esti!
pagume iti scade toata viata
Sus In jos
Hagoromo Ōtsutsuki
Rikudou Sennin

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Mier Noi 06, 2013 10:38 am

Neko, a reusit sa derame varful turnului dar spiritul activeaza nivelul trei de midorigan si invie 3 suflete, carola le da 3 abilitati,cel cu diamantul creaza 2 diamante, cu ajutorul celui cu plasma creeaza o sfoara indistructibila, proiecteaza diamantele spre turn si spre partea cazuta si reusesc sa puna turnul la loc.
-Nu oi fii Yuki, dar e clar ca nu ai cum sa ma invingi, spune spiritul din corpul meu.

Eu eram intr-o cusca facuta de Saiza cu care vroia sa ma omoare, dar imi trezesc Bankai-ul, testoasa de pamant opreste cusca de la micsorale, iar dragonul arde cusca.
-Aceum sa te vad, nu poti infrunata bankai-ul sunt prieteni mei aici, si in bankai si cei care imi pazesc corpul.

450-150= 300 spirit
fiecare reinviat are 330 chakra
diamant 330- 50-50= 230 chakra

950- 150= 800 eu
Sus In jos
Daria.Violeta

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Mier Noi 06, 2013 10:41 am

-Ok....

Atunci eu sar inapoi pe pamant si incerc sa lovesc cu cozile si ghearele cu 200 Km/h .
Sus In jos
Uchiha Loredan

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Mier Noi 06, 2013 10:51 am

Eu il prind cu pamantul de picioare, si il atac cu un diamant spre inima.
Sus In jos
Hagoromo Ōtsutsuki
Rikudou Sennin

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Mier Noi 06, 2013 10:58 am

Spiritul o vede pe Neko ca vrea sa il atace, acesta zambeste si spune:
-Nu ai priceput nu, spune el in timp ce atacul incepe, reinvierea cu diamant si cu plasma il apara. Acestea nu sunt doar niste spirite la intamplare, sunt parinti si fratele lui Yuki, acestia o sa il apere si o sa il ajute, si pe mine la fel nu o sa te lase sa il atingi. Dupa atacuri, cei doi erau raniti, si al treilea ii reface la loc. Acum ce mai ai de zis? intreaba spiritul

Pe mine ma prinde Saizu de picioare, dar vulturul vine pe mana mea si cu ajutorul lui ma dematerializez in vant, aparnad in alta parte, apoi dragonul merge repede spre el
-Nu ma potii invinge nici aici, tu controlezi atacul, apararea, vindecarea, demaierializarea si substitutia, dar asta face si bankai-ul meu prin cele 5 animale legate de mine, ele imi sunt prieteni.
Sus In jos
Daria.Violeta

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Mier Noi 06, 2013 11:04 am

-M-am saturat...Dureaza prea mult lupta asta!

Ultima editare efectuata de catre Daria.Violeta in Mier Noi 13, 2013 10:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Uchiha Loredan

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Sam Noi 09, 2013 12:08 am

Eu ma feresc si im creez o sabie din diamant si il atac cu o raza de diamant.
-Separe ca nici unul dintre noi nu poate castiga in felul asta!
Sus In jos
Hagoromo Ōtsutsuki
Rikudou Sennin

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Dum Noi 10, 2013 12:47 am

Spiritul face semn celor doi reinviati (cel cu diamantul si cel cu plasma) sa o atace, cele cu plasma face in jurul lui Neko un mare scut din plasma prin care nu poate vedea ce se intampla afara, in timp ce cel cu diamante ataca prin mai multe parti cu multe diamante (150 in total).
-Sa te vad cum te feresti de asta, spune spiritul ranjind.

Pe mine ma ataca Saizu cu o raza de diamant, pe care o opresc cu testoasa de pamant si apoi dragonul zboara spere el sa il atace.
Sus In jos
Daria.Violeta

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   Mier Noi 13, 2013 10:02 am

Atunci eu sar foarte sus cu o agilitate de pisica,ferindu-ma usor.

-Doar atat poti?spun ironic.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei   

Sus In jos

Yuki vs Neko si Saizu- altarul pocaintei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Romania Forum :: RPG :: Ninja World :: Lupte, academii, examene :: Arenele-
Mergi direct la: